Kepenys, tulžies pūslė, akmenys. Kaip pasveikti?

02/12/2017
Kepenys, tulžies pūslė, akmenys. Kaip pasveikti?
Kepenys, tulžies pūslė, akmenys. Kaip pasveikti?

Šio tinklaraščio puslapio tikslas - pažiūrėti giliau į kepenų, tulžies pūslės ligas, kodėl kaupiasi tulžyje akmenys, kaip viso to galima išvengti. Deja, į tai giliau gilintis aš pradėjau jau po fakto - man išoperuota tulžies pūslė. Tačiau mokytis gyventi be jos - irgi svarbu. Tikiuosi, kad mano istorija ir analizė, kur čia šuo pakastas padės ir dar bent vienam žmogui. Čia naudosiu gilesnį ligų aiškinimą įvairių autorių ir medikų. Mano tikslas - sąmoningu, vidiniu darbu su savimi gyventi sveiką ir energingą gyvenimą. 

Šaltiniai, kuriais rėmiausi nurodyti šio straipsnio - apžvalgos pabaigoje.

Taigi, tęsiant, jeigu galvojote, kad kepenys ir tulžis "atskiros respublikos", reiktų suvokti, kad kepenys pats svarbiausias žmogaus kūno organizmo gynėjas ir, kad kepenų ligos apima labai platų ligų spektrą, tai: hepatitas, tulžies latakų diskinezija, tulžies pūslės akmenligė, cholangitas, cholecistitas, cirozė ir t.t.

Ar žinote, kad išgėrus padidintą dozę stipriai veikiančių vaistų, pirmą smūgį atremia būtent kepenys?

Taigi, taigi, būtent kepenyse vyksta maitinamųjų medžiagų molekulių skaidymas bei nuodų nukensminimas. Kepenys taip pat išskiria tulžį, kuri susirenka tulžies pūslėje ir iš čia išsilieja į plonąsias žarnas, kai į jas patenka maistas. Be viso to, kepenyse kaupiasi dar ir kraujas, maistingosios medžiagos bei vyksta kiti procesai.

"Senovės Babilone buvo teigiama, kad kepenys yra "pykčio organas", - teigia gyd. Rita Banevičienė. Jai tikrai pritaria ir dauguma sąmoningumo puoselėjimo bei saviugdos knygų autorių bei gyduolių, viena jų plačiai žinoma (deja, 2017 m. palikusi šią žemelę) Louise L. Hay: "Kepenyse kaupiasi pyktis ir panašios primityvios emocijos". Pagal savo asmeninę patirtį, kadangi save laikau pozityviu žmogumi, pridėčiau, kad kepenyse kaupiasi ne tik pyktis, bet ir nuoskaudos. Visus savo akmenis, susikaupusius tulžies pūslėje vadinu nuoskaudų ir skausmo akmenukais. Bet apie tai pakalbėsime vėliau.

Louise L. Hay: "Kepenyse kaupiasi pyktis ir panašios primityvios emocijos".

Kai vasarą (2017) mokiausi rebefingo (sąmoningo kvėpavimo, gyvybės energijos kvėpavimo, giluminio cirkuliacinio kvėpavimo) pas savo Mokytoją Martyną Driuką, mane jis išmokė vieno svarbiausių dalykų: ligą galima iškvėpuoti. Pirmiausia, reikia nustatyti, kurioje žmogaus kūno vietoje, kurioje čakroje yra skausmas, liga, tada suderinus kvėpavimą į skausmo/ligos pažeistą vietos čakrą kvėpuoti kartojant afirmacijas (pozityvius teiginius).

Taigi, tobula, jeigu rebefingo sesijos metu, pasitarę su renefingo instruktorium/-e, kvėpuosite į savo ligą kartodami afirmaciją.

Kokią afirmaciją, pasak Louise L. Hay, reikėtų kartoti sergant kepenų/tulžies pūslės ligomis tiek rebefingo sesijos metu, tiek medituojant jums priimtinos meditacijos metu?

  • "Pažįstu vien tik meilę, ramybę, džiaugsmą".
  • "Gyvenu atvira ir tiesia širdimi. Ieškau meilės ir visur ją randu".
  • "Mano protas tyras ir laisvas. Palieku praeitį ir judu į naują gyvenimą. Viskas yra gerai".

Primenu, kad rebefingo sesijos metu kvėpuoti į vieną čakrą galima ne ilgiau kaip penkias minutes, išskyrus, širdies čakrą (šiuo atveju galima kvėpuoti valandą) tam, kad nebūtų "suplėšoma" membrana. Kada vedu rebefingo (sąmoningo kvėpavimo) sesijas galite sužinoti paspaudę čia.

Nenorite praleisti rebefingo sesijos? 

Užsisakykite priminimus apie artėjančias rebefingo sesijas!

Aš džiaugiuosi, kad gilesnes ligų priežastis mato ne tik užsienio gyduoliai. Turime tokių lobių ir Lietuvoje. Dar du tūkstantaisiais iš draugės anytos gavau knygą lobį apie sveikatą, kur būtent lietuvaitė gyd. Rita Banevičienė dalijasi įspūdingomis įžvalgomis. Pasak jos, tam tikra žmogaus psichologinė būklė (bloga nuotaika, susirūpinimas) turi įtakos tulžies stazei (sąstoviui). 

Jeigu žmogus dažnai būna sudirgęs, jo tulžies išvedamieji latakai spazmuoja ir sutrinka tulžies nutekėjimas. Tuomet ji kaupiasi smulkiuose kepenų latakuose, o iš čia patenka į kraują - oda ir akių baltymai nusidažo geltona spalva. Ilgalaikis apsunkintas tulžies nutekėjimas ir jos sąstovis smulkiuose latakuose bei tulžyje lemia tulžies akmenų susidarymą.

Pasak Viannos Stibal (Teta gydymo metodo autorės), tulžies akmenys yra kieti tulžies druskų ir cholesterolio dariniai. Tyrimai rodo, kad 80-90 % visų tulžies akmenų didžiąja dalimi yra sudaryti iš cholesterolio. Tokie akmenys susiformuoja, kai kepenyse pradeda išsiskirti tulžis per daug prisotinta cholesteroliu. Cholesterolio perteklius kristalizuojasi ir sudaro akmenis, kurie kaupiasi tulžies pūslėje arba latakuose. Tulžies akmenys taip pat gali susiformuoti dėl mažo tulžies rūgščių ir lecitino kiekio.

Tulžies akmenų susiformavimo rizika didesnė moterims, ypač vaisingo amžiaus, anstvorio turintiems žmonėms, sergantiems pjautuvine anemija, kepenų ciroze, Krono liga, diabetu, hiperparatiroidizmu ir kasos ligomis.

Kas tiki alternatyvia medicina, rekomenduoju mažus tulžies akmenis pašalinti atliekant tulžies ir kepenų valymą Teta gydymo medodu. Pati sau taikau šį gydymą. Profesionaliai Lietuvoje tikrai yra tuo užsiimančių asmenų, vieni jų Vilma Urbanavičienė, Vitalius Prascienius.

Pasak kitos nuostabios knygos "Tavo kūnas sako: mylėk save" autorės Lise Bourbeau, tulžies pūslė yra rezervuaras, kuriame kaupiasi kepenų gaminama tulžis ir kuris neleidžia tulžiai patekti į žarnyną tarp virškinimo periodų. Prasidėjus virškinimui, tulžies pūslė atsidaro ir tulžis nuteka į dvylikapirštę žarną. Tulžies druskos vaidina svarbų vaidmenį virškinant riebalus, ypač juos emulsinant (pasak Vikipedijos, emulsinimas (emulgavimas) - maisto riebalų lašeliai susmulkinami ir paverčiami emulsija virškinamo maisto tyrėje. Stuburiniuose emulsinimą užtikrina su tulžimi į dvylikapirštę žarnąišskiriamos tulžies rūgštys. Emulsijos smulkūs lašeliai turi žymiai didesnį paviršių, negu tie patys neemulsuoti riebalai)

Dažniausiai pasitaikanti tulžies pūslės problema yra tulžies pūslės akmenys. Jų gali būti daug arba vienas stambus akmuo, kuris gali užkimšti kanalą tarp tulžies pūslės ir dvylikapirštės žarnos.

Lise Bourbeau atkreipia dėmesį, kad giluminės priežastys žmogaus, turinčio akmenų tulžies pūslėje yra baimė, kad iš jo kažkas ko nors neatimtų, asmuo jaučiasi taip, lyg kažkas kėsintųsi į jo teritoriją.

Akmenys

Lise Bourbeau žvelgia giliau į priežastis įtakojusias akmenų susidarymą žmogaus kūne:

FIZINIS LYGMUO 

Akmenys organizme paprastai susidaro sutrikus rūgščių ir mineralinių druskų (taip pat turi įtakos ir kiti elementai) pusiausvyrai. Kai kurie akmenys yra labai maži, vos matomi plika akimi, ir paprastai tokių akmenėlių susidaro ištisa sankaupa. Pasitaiko ir kelių centimetrų dydžio pavienių akmenų. Akemenų randama tulžies pūslėje, inkstuose, prostatoje ir t.t.

EMOCINIS LYGMUO

Kadangi akmenys gali susidaryti įvairiuose kūno organuose, autorė pataria pasižiūrėti, kokia yra to organo metafizinė reikšmė. Paprastai žmogus, kurio kūne formuojasi akmenys, yra ilgą laiką slegiamas sunkių agresijos, nepasitenkinimo, pavydo ir pykčio, širdgėlos jausmų. Visos šios emocijos yra giliai slepiamos, neišreiškiamos. Akmenys taip pat gali formuotis žmogui, kuris pasižymi griežtu charakteriu, nelinkęs prisitaikyti ir nepasiduoda jausmams, itin ryžtingiems ir iš savęs daug reikalaujantiems žmonėms.

MENTALINIS LYGMUO

Dažnai akmenys tulžies pūslėje formuojasi žmogui, kuris galvoja viena, o daro kita. Pavyzdžiui, nori veikti, bet nieko nedaro arba leidžiasi kitų sustabdomas. Todėl ima kauptis ir stiprėti agresijos jausmas, nepasitenkinimas savimi. Toks žmogus turėtų daryti tai, ko trokšta ir nebesistengti visko apskaičiuoti iš anksto.

DVASINIS LYGMUO IR REKOMENDACIJA Į GILESNĮ "SAVĘS KAPSTYMĄ"

Norėdami sužinoti, kas dvasiniame lygmenyje jums trukdo patenkinti svarbų savo ESYBĖS poreikį, Lise Bourbeau rekomenduoja atsakyti sau į tam tikrus klausimus, kurie padės tiksliau išsiaiškinti tikrąją jūsų fizinės problemos priežastį. Štai minėti klausimai.

KLAUSIMAI SAU (pagal Lise Bourbeau)

Norėdami išsiaiškinti fizinės problemos priežastį, užduokite sau šiuos klausimus:

1. FIZINIS LYGMUO:

"Kokiais žodžiais galėčiau tiksliai apibūdinti tai, kas vyksta mano kūne ir kaip aš jaučiuosi susidūręs su šia problema?".

Atsakymas į šį klausimą padės suprasti, ką tu patiri, susidūręs su žmogumi ar situacija, kurie yra liegos priežastis.

2. EMOCINIS LYGMUO

a) "Ko aš negaliu daryti gyvenime dėl šios ligos?".

Atsakymai į šį klausimą atskleis tavo užblokuotus troškimus.

b) Po to: atsakymas į ką tik pateiktą klausimą (a) parodys, kuo tu negali BŪTI gyvenime.

3. MENTALINIS LYGMUO

"Jei aš galėčiau būti ... (pakartoti atsakymą į prieš tai pateiktą klausimą (2b)), kas tuomet galėtų nutikti baisaus ar nepriimtina mano gyvenime ir kokiu aš pasirodyčiau pats sau ir kitiems žmonėms?".

Tavo atsakymas į šį klausimą ir yra tas klaidingas įsitikinimas, kuris blokuoja tavo norus, trukdo tau realizuoti save gyvenime ir sukelia ligą.

4. DVASINIS LYGMUO

Atsakymas į 2b klausimą yra tikrasis tavo ESYBĖS poreikis, tačiau jį blokuoja įsitikinimas, kurį tu ką tik atskleidei.

IŠVADA

Dabar, kai jau išsiaiškinai, kas tau trukdo būti tuo, kuo tu nori būti, gali visa tai pakeisti. Tačiau pirmiausia reikia būti įsitikinusiam, kad tau tikrai to reikia. Užmegzk ryšį su savo vidiniu vaiku, kuris užaugo tavyje, kentėjo ir subrendo. Po to paklausk savęs, ar tikrai nori išsaugoti savo ankstesnius įsitikinimas, kad galėtum jaustis laimingas. Jei atsakymas į šį klausimą yra teigiamas, vadinasi, šie įsitikinimai tebėra tau naudingi, bet nesitikėk jokių pasikeitimų gyvenime. Viskas liks kaip buvę.

Jei manai, kad šie įsitikinimai teisingi, bet jie kliudo pasiekti laimę, Lise Bourbeau siūlo pamąstyti, ar per pastaruosius kelerius metus jų teisingumas pasitvirtino. Galimas dalykas, kad šie pamąstymai atvers akis ir tu pajusi, jog imi abejoti  jų teisingumu. Pagaliau pajudėsi pasveikimo link.

Įsitikinęs, jog nori atsikratyti senų įsitikinimų, imkis veiksmų, kurie padės atksleisti tavo troškimus ir leis būti TUO, KUO TU NORI BŪTI.


Kaip maitintis sergant kepenų ir tulžies pūslės ligomis?

Man pačiai buvo naujiena, tačiau pasak gyd. Ritos Banevičienės, sergant kepenų ir tulžies pūslės ligomis, rekomenduojama valgyti gerai išvirtą, susmulkintą ar pertrintą maistą

Taip pat reikia vengti gyvulinių riebalų, o vietoj jų vartoti augalinį aliejų: saulėgrąžų, alyvų ir kukurūzų

Rekomenduojama atsisakyti keptos kiaulienos, avienos, žąsienos, antienos, riebių sultinių, rūkytų gaminių, šokolado, grybų, alkoholio, ledų. 

Rekomenduojama riboti kiaušinių vartojimą (ypač trynių).

Sergant kepenų ligomis rekomenduojama valgyti dilgėlių ir pienių salotas, neriebią ir virtą žuvį bei mėsą, apdžiūvusią duoną.

© 2017 - 2023 inspire.lt visos teisės saugomos.
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started