alfa.lt | 5 būdai, kaip darbe pradėti jaustis geriau ir uždirbti daugiau

24/11/2016

alfa.lt interviu su "savirealizacijospaieškos.lt" įkūrėja Evelina Tamulaitiene čia:

https://www.alfa.lt/straipsnis/50098982/5-budai-kaip-darbe-pradeti-jaustis-geriau-ir-uzdirbti-daugiau

Ne paslaptis, kad daugelis žmonių, o ypač jaunų, dirbdami įvairius samdomus darbus nesijaučia laimingi, todėl dažnas bando laimės ieškoti emigruodamas. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 m. užfiksuoti net 44 533 emigravę asmenys, tačiau ar emigravus, pradėjus dirbti naują darbą, tikrai atrandama laimė?

Kaip padaryti, kad visiems mūsų poreikiams bei reikmėms atsirastų daugiau pajamų, nejaustume diskomforto? Kaip pasiekti laimę esamame darbe, kai kolegos ar aplinkiniai nemalonūs, kai norisi didesnės algos, o santykiai su darbdaviu - ne patys geriausi?

Visgi pirmiausia vertėtų pamąstyti, kodėl, jūsų nuomone, tai vyksta su jumis, kodėl būtent jūs nesijaučiate laimingi darbe. Galbūt pakapstę gyliau savyje, net rastumėte atsakymą, kad visgi nusipelnėte būti šioje padėtyje ir tokiame nusivylimo taške ar patys tai sukūrėte.

Pagrindinėmis įžvalgomis, kaip tapti laimingam darbe ir uždirbti tiek, kiek nori, dalijasi Evelina Tamulaitienė, rengianti savirealizacijos, sąmoningumo ir verslumo mokymus.

Vidiniai asmenybės iššūkiai

Visas negandas mes pritraukiame patys. Labai daug ką lemia žmogaus charakteris, būdo bruožai ir skleidžiamos vibracijos.

"Labai svarbu tinkamai puoselėti savo vidinį pasaulį, gerbti ir mylėti save bei nepasiduoti aplinkinių išskiriamai neigiamai energijai, nes aplinka, kurioje mes esame, ir atspindi mūsų vidinį pasaulį: nerimą, neapykantą ir baimes", - teigia E. Tamulaitienė.

Norint jaustis laimingam esamame darbe svarbus asmenybės tipas ir jo vidinė darna, harmonija ir, žinoma, visi talentai, kvalifikacija, kompetencija, nes visa tai yra tiesiogiai susiję su darbdaviu, kolektyvu, santykių su jais palaikymu ir net atlyginimo dydžiu.

Visi turime prikaupę nešvarumų, nuoskaudų, pykčio ir kitų negerovių savo viduje, kurios labai greitai ima lemti mūsų asmenybę, neigiama linkme ima veikti aplinką ir mūsų pasąmonę, ir kol viso to neatsikratome, vargu ar pavyksta atsipalaiduoti ir jaustis laimingiems.

Ką daryti, kad būtum laimingas darbe?

Pirmiausia, įdėkite 100 ar net 110 procentų savo pastangų pakeisti esamai situacijai ir viską darykite maksimaliai gerai, tapkite savo paties geriausia versija, kokia tik begalite tapti esamoje vietoje, darbe ir gyvenime.

Kai iš savęs išspausite maksimumą, išmoksite bendrauti su darbdaviu, kolegomis, išmoksite išreikšti savo lūkesčius, išmoksite susidraugauti su savimi ir sužinoti, ko jūs tikrai norite ir kokie yra jūsų lūkesčiai iš paties savęs, savo gyvenimo, bei susidėlioti savo asmeninį gyvenimo planą. Visa tai padarius, net ir aplinkiniai jaus jūsų vidinę stiprybę.

Turėkite tikslius norus, tikslus ir planą, kaip visa tai pasiekti, nes tik tuomet jausite stiprų vidinį pasitikėjimą eiti ir kalbėtis su darbdaviu, kad suteiktų geresnes darbo sąlygas ar pakeltų atlyginimą. Visa tai apima vieną svarbiausių aspektų - tvarkos įvedimą savo viduje. Nes kai jūs susitvarkysite su savo vidumi, spinduliuosite stiprybe tiek viduje, tiek išorėje, ir tokios asmenybės niekas nenorės menkinti ir žeminti.

"Dėl visko priklausymo nuo jūsų asmenybės yra daromas testas. Su kokiomis mintimis išeiname į aplinką ir kas tuomet vyksta su mumis? Testas parodė, kad dažniausiai, kai esame baimėje, pervargę ir jaučiame nerimą, aplinkiniai yra linkę mus užsipulti įvairiose kasdienėse situacijose: parduotuvėje, kelyje, darbe ar kaimynystėje, o tai dar labiau paveikia mūsų asmenybę neigiama linkme" - mintimis dalijasi lektorė, E. Tamulaitienė.

Kitas svarbus aspektas, siekiant pagerinti santykius su darbdaviu: niekada jam nemeluokite. Nebūkite naivūs ir nemanykite, kad verslininkai to nepastebės, atvirkščiai, jie jau yra matę tokių situacijų, kad jiems nebus sudėtinga jus perprasti ir įrodyti, kad meluojate. Nesvarbu, dėl ko, tačiau kartą pamelavus, darbdavys jumis nebepasitikės. Tokiu atveju apie gerus santykius ir laimingą darbo atmosferą galite pamiršti, nes jūsų ryšys bus jau nutrūkęs, o jį atstatyti labai sudėtinga.

Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pozicijos

Atradimas psichologijoje, kad jeigu jūs per pusę metų dirbdami toje pačioje vietoje vis dar neturite pinigų, kyla įtarimas dėl jūsų ambicijų ir nusiteikimo atsiradimo "Aš pats fainiausias", psichologų nuomone, jūs jaučiatės viduje aukščiau vadovo, atsiranda mąstymas "Aš padaryčiau geriau".

Samdomame darbe, kolegų rate darbuotojai labai dažnai būna negerbia savo vadovo ar direktoriaus, užkulisiuose neretai sklando apkalbos ir neigiami atsiliepimai, nors būtent vadovas moka algą bei kitus mokesčius už juos. Vargu ar dauguma samdomų darbuotojų žino, kiek darbdavys turi sumokėti mokesčių, kad galėtų juos išlaikyti.

"Retas darbuotojas žino, kad jei darbdavys svajoja į rankas darbuotojui skirti 1000 eurų atlyginimą ir čia kalbama dar be jokių šildymo, elektros, ofiso išlaikymo, darbo priemonių bei kitų darbuotojų išlaikymo mokesčių, tai šalia šios atlyginimo sumos dar turite konkrečiai sumokėti 695 eurus valstybei ir tai yra beveik 70 % norimos darbuoto atlyginimo sumos" - dalinasi pašnekovė.

Tad verslininkams tikrai yra sudėtinga daryti verslą Lietuvoje ir dėl to kartais reiktų atsižvelgti į savo darbdavį palankiau, žinant šiuos skaičius ir tai, kad jis vis tiek stengiasi jums suteikti, kuo palankesnes ir geresnes darbo sąlygas bei užmokestį. Pažvelkite į situaciją iš darbdavio pusės: suskaičiuokite kiek darbuotojų yra išlaikoma, koks įmonės pelnas ir ar pats pateisinate savo darbu tas išlaidas, kurias už jus mokas darbdavys.

Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?

Kada geriausias metas eiti pas darbdavį ir koks geriausias būdas paprašyti atlyginimo pakėlimo? Tikriausiai, ne vienas samdomas darbuotojas norėtų tai sužinoti.

"Dar dirbdama samdomą darbą ir norėdama pradėti ką nors savo aš žinojau tiksliai, ko aš noriu ir kiek man reikia pinigų, kad galėčiau pragyventi komfortabiliai. Tuo metu man reikėjo 10 000 litų ir aš nuėjau pas darbdavį pasiteirauti, ką man reiktų padaryti, kad galėčiau gauti per mėnesį šią sumą" - dalinasi patirtimi E. Tamulaitienė.

Tad prieš keliaujant pas darbdavį, pirmiausiai, turite turėti ryžto, žinoti konkrečius savo tikslus ir sumas, kurių jums reikia komfortabiliam jūsų gyvenimui, kad paklaustas, apie kokio atlyginimo pakėlimą kalbama, žinotumėte atsakymą.

Taip pat galite ir patys jau turėti įžvalgų, kur galėtumėte papildomai prisidėti ir užsitarnauti didesnį atlyginimą. Suraskite savo stipriąsias savybes ir mokėkite save parduoti. Pirmą kartą save pardavėte darbdaviui atėję į pirmąjį darbo pokalbį, tad mokėkite parduoti ir antrąjį kartą, kad jums pakeltų atlyginimą.

Visgi, turite atsiminti, kad ne kiekviena įmonė galės jums skirti didesnį atlyginimą ar pridėti papildomų užduočių, todėl jei tiksliai žinote, ko norite, kokie jūsų tikslai, vertėtų pasiieškoti kitokių darbo galimybių ir pasiūlymų, nes visas potencialas yra jumyse ir tereikia išmokti klausyti savo širdies.

Kaip pradėti klausyti savo širdies?

Tam labai padeda savęs stebėjimas, kas vyksta su jumis ir būdravimas. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus ir užkliuvus už kokio daikto, stebėkite kas su jumis vyksta ir pakeiskite savo skleidžiamas vibracijas. Nors ir užkliuvote, stipriai susitrenkėte koją, galbūt net liks mėlynė sumušimo vietoje, tačiau nusiteikite, kad toliau, visą likusią dienos dalį jums seksis puikiai, nors daugelis nusiteikia, kad jei jau rytas prasidėjo blogai, tai tokia bus ir visa likusi diena. Todėl sekite savo mąstyseną, poelgius ir bandykite daryti pokyčius, įžvelgti pozityvumo.

Yra sakoma, kad tai, į ką susitelkiame - dauginasi. Tai reiškia, kad jei susitelkiame į ką nors negatyvaus, tai negatyvios situacijos mus ir pradeda supti, tačiau jei susitelksime tik į gerus dalykus, bandysime net ir nesėkmėje įžvelgti pozityvumo, pamatysime, kaip aplink mus padaugės galimybių, atsivers naujų kelių.

Taip pat visatoje yra sakoma, kad viskas turi augti ir didėti. Tad jei jūs esate savo darbe jau 10 metų ir niekas nesikeičia, alga tokia pati kaip ir buvo, vadinasi metas ryžtis kažką keisti ir judėti į priekį, nes esate užstrigę savo viduje. Tai puikus metas pradėti galvoti apie naujas veiklas, galimybes, kur galėtumėte uždirbti daugiau bei jaustis pilnai laimingi.

Motyvacijos palaikymui svarbu: 100 % pripažinti sau ar esamas darbas jus tenkina ir bet kuriuo atveju dirbti su savimi, apgalvoti visų savo karjeros perspektyvų realumą, pasidaryti realų planą, kaip pasiekti didesnius rezultatus esamame darbe arba pradėti individualią veiklą, o jei baisu viską iškarto mesti vienu metu, galite pasiieškoti gretutinių variantų, kelių veiklų suderinamumo ir dar būnant esamame darbe ieškotis sau jau naujų klientų, nesistenkite daryti skubotų išvadų ir staigių perėjimų.

Nuo ko pradėti ieškant naujų idėjų?

Evelina pasakoja apie mokomąjį žaidimą - "Idėjų gaudyklė", kur pora savaičių nariai turi stebėti save, savo mintis, kas vyksta aplinkui ir kiekvieną dieną gaudyti idėjas ir vėliau jas pasisakyti. Šio žaidimo esmė yra, kad kasdien susiduriant su kokia naujiena, problema ar kitų įvykiu, pradėti sukti savo smegenis, ką jūs šioje situacijoje darytumėte kitaip, jei tuo užsiimtumėte patys. Šiame žaidime nėra rėmų ir būna dienų su nuliu idėjų, o būna ir bent po keturias skirtingas idėjas per dieną. Po šios proto mankštos pradedama pastebėti įvairias galimybes ir idėjas, kurias būtų galima realizuoti.

Atradus sau palankias idėjas ir norint su jomis toliau padirbėti ir realizuoti į realų verslą, turite sugrįžti į pradžią - darbą su savimi. Išsikelkite tikslus, turėkite aiškius ir konkrečius norus, ryžtingai eikite ir dirbkite su savimi: baimėmis, aplinkos įtaka, nusistatymu ir mąstymu, nes daugeliui tolyn žengti žingsnį trukdo būtent juos kaustančios baimės ir negatyvus mąstymas. Todėl jei sumastėte ką nors daryti, stenkitės klausyti širdies ir to neatidėti, o iš karto palaipsniui vykdyti, nes su kiekviena diena delsiant atrasite vis daugiau proto išvedžiojimų, idėjų slopinimo priežasčių ir negatyvių minčių.

Vis dėlto labai svarbu yra paminėti, kad ieškantis laimės tiek naujoje veikloje, tiek dar dirbant samdomame darbe, pirmiausiai, turite pradėti nuo artimųjų, namų ir šeimos. Nes jei namuose nesijausite laimingi, niekas nesidžiaugs, kad ir ką be pasirinktumėte ir nepalaikys jūsų, tai jums nesinorės nieko daryti, truks motyvacijos. Todėl pirmiausiai vertėtų pokyčius pradėti nuo namų, bandykite kiekvieną mėnesį padaryti kažką gero savo šeimai, net jei tai ir pietų pagaminimas, ką retai darydavote. Svarbu pradėti nuo tokių mažų dalykų ir pagerinti santykius šeimoje, suteikti vieni kitiems pasitikėjimo ir palaikymo, kas sukurs pozityvią aplinką apie jus ir motyvuos žengti tolyn, o jau tada galėsite kurti savo laimę esamame ar naujame darbe.

© 2017 - 2023 inspire.lt visos teisės saugomos.
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started